Meist

“Elust, mis andsid mulle, laulmata olla ei saa.
Helisev rõõm olgu Sulle tänuks, mu sünnimaa.”

A. Tamm

 

Meie

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor loodi 1951. aastal. Koori üks asutaja ning esimene dirigent oli Alma Tamm. Naiskoori peadirigendiks on Edmar Tuul ja abidirigendiks Karin Kuulpak. Hääleseadjateks on Kalev Keeroja ja Karin Salumäe. Kooris laulavad nii praegused kui ka endised tudengid erinevatest ülikoolidest ning hetkel ulatub lauljate arv üle 60-ne. Aastate vältel on koori alati iseloomustanud positiivsus ja teotahe. Meie põhiväärtusteks on Eesti naislaulu ja kooritraditsioonide hoidmine ja edendamine. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor on Eesti Naislaulu Seltsi liige ning me võtame osa seltsi poolt korraldatavatest muusikaüritustest.

 

Muusika, mis on pannud hinge helisema

Koori repertuaar on olnud aastate jooksul väga lai. Ühtmoodi tähtsad on meile nii suurvormid (näiteks Schuberti “Missa G-duur”, Orffi “Carmina Burana”, Beethoveni 9. sümfoonia jpt) kui ka jalga tatsuma panevad meloodiad –  alates Härma “Tuljakust” ja lõpetades ABBA hitiga “Dancing Queen”. Lauldud on ka suisa väljamõeldud keeles (“Adiemus I”). Oma lauldu paremiku oleme jäädvustatud helikandjatele.

60. sünnipäevaks valmis kooril raamat, mis naiskoorile omases mõnusas võtmes võttis kokku kõik senitehtu. 2016. aastal tähistasime koori 65. sünnipäeva Tallinnas ja Tartus kontserdiga “Sõnum”.

TTÜ Naiskoor

Viies Eesti muusikat üle ilma

Koor on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest koorifestivalidest: Kodalyis, Riva Del Gardas (hõbemedal), Llangollenis (VI koht naiskooride kategoorias), Klaipedas (IV koht), Ateenas (hõbemedal), Tallinnas (II koht naiskooride kategoorias), Tours ́is (IV koht naiskooride kategoorias), Tamperes (kaks kuldmedalit), Lissabonis (kuld- ja hõbemedal) jpt. Osalemine rahvusvahelisel Tallinna koorifestivalil, Põhjamaade üliõpilaste laulupeol, Eestis toimuval laulupeol ja Balti üliõpilaste laulupeol Gaudeamus on mõningad festivalitraditsioonid.

Koor püüab vähemalt korra aastas organiseerida ühe välisreisi. Oleme andnud kontserte kõikjal Skandinaavias ja Balti riikides, Ungaris, Saksamaal, Itaalias, Suurbritannias, Venemaal, Hispaanias, Tšehhis, Kreekas, USA-s ja Kanadas. 2012. aastal käisime meeleolukal reisil Toskaanas. 2014. aasta algul oli koor kontsertreisil Peterburis.

Ootame endaga igal sügisel liituma pühendunud ja aktiivseid naisi, kes ei pea paljuks kahel korral nädalas oma häält ja meelt ergutada ning tahavad laulmisest ja muusikast rõõmu tunda.